Port lotniczy Londyn-Stansted zbliża się w tym miesiącu do swojego 100-milionowego pasażera w ciągu ostatnich czterech lat, co stanowi znaczący kamień milowy, odkąd Manchester Airports Group (MAG) przejęło własność lotniska w 2013 roku.

Na lotnisku Stansted w listopadzie odbywa się seria imprez i uroczystości, w celu podziękowania pasażerom, pracownikom i partnerom. Została uruchomiona kampania #1in100million, oferująca jednemu szczęśliwemu pasażerowi dwa darmowe bilety do Nowego Jorku dzięki uprzejmości Primera Air.

Ken O’Toole, dyrektor generalny lotniska London Stansted, powiedział: “Jestem dumny, że mogę być częścią tego fantastycznego lotniska, gdy świętujemy ten etap, z naszymi pasażerami i wszystkimi pracownikami. W ciągu ostatnich czterech lat liczba członków załogi na lotnisku wzrosła do 12 000, a dzięki nim staraliśmy się zostać najlepszym lotniskiem w Londynie i zapewnić wybór, jakość i obsługę, na jaką zasłużyli nasi pasażerowie. Oto następne 100 milionów. “

London Stansted zanotował w tym roku swój największy ruch w sezonie letnim, podczas gdy w czerwcu-wrześniu przeszło przez terminal ponad 10 milionów pasażerów.