Jak donosi Rzeczpospolita, linie lotnicze Ryanair obsłużą w tym roku ok. 300tys pasażerów latających pomiędzy lotniskami London Stansted i Warszawa Modlin. Stansted jest najczęściej wybieranym celem podróży z lotniska Modlin. Obecnie obsługuje 21 lotów na tej trasie tygodniowo.

 

Od początku 2014 r. lotnisko w Modlinie obsłużyło 1,5 mln pasażerów. W całym roku z portu skorzysta około 1,7 miliona ludzi, a w przyszłym według prognozy 2,5 miliona

W październiku port przyjął 165,4 tys. pasażerów, czyli o 26,37 procent więcej niż w październiku ubiegłego roku. Te dane lokują Modlin na piątym miejscu pośród wszystkich 13 regionalnych lotnisk w Polsce, pod względem wielkości ruchu pasażerskiego.

– Liczby mówią same za siebie, jesteśmy jednym z najdynamiczniej rozwijających się portów w Polsce a zapewne i w Europie – komentuje cytowany w komunikacie lotniska jego prezes Piotr Okienczyc.

Rosnącemu ruchowi lotniczemu towarzyszy rozwój lotniska. Na finiszu jest już modernizacja dwóch dróg kołowania, co pozwoli na lepsze wykorzystanie zachodniej części lotniska. – Zakończyliśmy budowę stacji uzdatniania wody i rozpoczynamy budowę zlewni fekaliów – wylicza Marcin Danił, wiceprezes lotniska. – Trwa budowa północnego punktu kontroli, w którym sprawdzane będą pojazdy i przesyłki wjeżdżające na teren lotniska. Poza tym już teraz pracujemy nad rozbudową terminala, dzięki czemu będziemy mogli przyjmować nawet 5 mln pasażerów rocznie.

 

źródło: www.rp.pl