stansted covid-19 testing centre

Port lotniczy Londyn-Stansted w Wielkiej Brytanii ma otworzyć centrum testowe koronawirusa dla pracowników National Health Service (NHS).

Posunięcie to jest zgodne z wysiłkami rządu zmierzającymi do przyspieszenia testów, ponieważ liczba przypadków Covid-19 w Wielkiej Brytanii przekracza 100tys (stan na 16 kwietnia).

Teren lotniska zostanie wykorzystany w celu kwarantanny kluczowych pracowników NHS lub członków ich rodziny wykazujących objawy koronawirusa.

Ponadto centrum przeprowadzi testy wymazów PCR, umożliwiające szybką identyfikację pacjentów z Covid-19. Ułatwi to również powrót kluczowych pracowników, którzy będą wykazywać wynik negatywny po odbytej kwarantannie.

Minister zdrowia Lord Bethell powiedział:

„Rząd szybko zwiększa wysiłki na szczeblu krajowym w celu zwiększenia możliwości testowania koronawirusa w celu ochrony osób podatnych na zagrożenia, wsparcia naszego NHS, a ostatecznie ratowania życia.„Ta nowa usługa pomoże położyć kres niepewności, czy NHS i personel opieki społecznej muszą pozostać w domu, co oznacza, że ​​osoby, które przejdą negatywne wyniki, będą mogły wrócić do pracy.„To wysiłek krajowy i jesteśmy dumni, że możemy współpracować z wieloma partnerami, aby zamienić te ambicje w rzeczywistość i rozwinąć dodatkowe możliwości tam, gdzie jest to potrzebne”.

Ośrodek testowy jest częścią szybko rozwijającej się sieci centrów testowych tworzonych w Wielkiej Brytanii. Pracownicy testowani w ośrodkach drive-in otrzymają wyniki testów w ciągu kilku dni. Wynika to z nawiązania partnerstwa rządu z uniwersytetami, instytutami badawczymi i firmami w celu rozpoczęcia rozwijania sieci nowych laboratoriów i ośrodków testowania w terenie w Wielkiej Brytanii, z 13 otwartymi do tej pory ośrodkami.

Ken O’Toole, dyrektor generalny londyńskiego Stansted, powiedział:

Jestem bardzo dumny z tego, że London Stansted odegrał niewielką, ale niezwykle ważną rolę we wspieraniu dążenia rządu do testowania większej liczby pracowników pierwszej linii NHS, udostępniając jeden z naszych głównych parkingów.