Lotnisko Stansted w ciągu ostatnich 12 miesięcy obsłużyło 22 mln pasażerów. Po raz pierwszy od sześciu lat ogólna liczba osób przechodzących przez terminal wzrosła o 15,8 procent w skali roku.
Ilość pasażerów korzystających ze Stansted we wrześniu wzrosła o dziewięć procent w stosunku do analogicznego miesiąca ubiegłego roku, po raz pierwszy udało się to osiągnąć od 2008 roku.
W tym miesiącu odnotowano również najwyższy w historii średni współczynnik obciążeń samolotów na Stansted – 87,8 procent wszystkich miejsc zajmowanych w każdym locie.
W pierwszej piątce najbardziej ruchliwych tras w miesiącu były Dublin, Edynburg i Glasgow następnie Barcelona i Rzym.
Tonaż bagażu we wrześniu wzrósł o 7,3 procent w stosunku do analogicznego miesiąca ubiegłego roku, podnosząc roczną sumę do ponad 235 tysięcy ton w ciągu ostatnich 12 miesięcy, jest to 9,5 procent w stosunku do poprzedniego roku.

Andrew Harrison, dyrektor zarządzający Stansted, powiedział:

Po przejęciu przez MAG lotniska Stansted doświadczamy szybki i trwały wzrost, obecnie przekracza lotnisko 22 mln pasażerów rocznie, po raz pierwszy od stycznia 2009 r.
Takie rezultaty po rozpoczęciu roku, nieco mniej niż 20 mln pasażerów, są fantastycznym osiągnięciem i świadczą o sile naszej floty oraz ciągle rosnącej popularności szerokiej sieci połączeń portu lotniczego, który oferuje 170 miejsc – ma najwięcej zaplanowanych europejskich celi podróży niż inne lotniska na świecie.
Niezwykle pracowity sezon letni trwa, od początku jesieni ponad dwa miliony pasażerów ponownie skorzystało z lotniska utrzymując liczbę pasażerów podróżujących w każdym locie na rekordowym poziomie dla każdego września w historii lotniska.