Pasażerowie opisują “wielki huk”, po którym następuje ewakuacja wiedeńskiego lotu

Loty zostały tymczasowo zawieszone na lotnisku Stansted po przerwanym starcie samolotu do Wiednia.

Rzecznik lotniska w Essex powiedział, że incydent miał miejsce wkrótce po godzinie 20:00 w piątek, a wszyscy pasażerowie zostali bezpiecznie ewakuowani. Dodał, że załogi pracują nad oczyszczeniem pasa startowego i mieliśmy nadzieję, że usługi wkrótce zostaną wznowione.

Jeden z pasażerów opisał wielki huk, gdy jego samolot próbował wystartować. Thomas Steer, 24-letni agent nieruchomości, powiedział, że samolot przyspieszył przez około 15 sekund, zanim nastąpił “wielki huk z boku samolotu, który zatrzymał się”.

Nie odnotowano żadnych poważnych obrażeń. Zdjęcia opublikowane w mediach społecznościowych przez opóźnionych pasażerów wykazały migające niebieskie światła na pasie startowym.

Lotnisko Stansted twierdziło, że incydent był spowodowany “podejrzanym problemem z silnikiem”, dodając: “Służba ratunkowa wzięła udział, a wszyscy pasażerowie zostali ewakuowani z samolotu jako środek ostrożności i teraz zostali zabrani z powrotem do terminalu.”

Później na lotnisku napisano : “Samolot został usunięty z pasa startowego i trwa pełna kontrola. Wszystkie loty zostaną wznowione, gdy tylko będzie to bezpieczne. Bezpieczeństwo naszych pasażerów jest zawsze naszym priorytetem i pracujemy
w ścisłej współpracy z naszymi liniami lotniczymi, aby zapewnić, że pasażerowie poszkodowani są pod opieką

Loty do Stansted zostały skierowane na inne lotniska.

Około godziny 23:00 pas startowy otwarto dla ruchu.

Wieczorne samoloty z Warszawy, Rzeszowa, Gdańska, Wrocławia i Krakowa zostały opóźnione o ponad 2 godziny. A samoloty ze Szczecina i Łodzi przekierowane na lotnisko Gatwick.